03 stycznia

Nowi MYDlaczego zawsze musimy zaczynać od jakiegoś konkretnego terminu? Wstanę o pełnej godzinie, wyjdę do sklepu w południe, posprzątam o 16.00, zacznę się uczyć od jutra, przejdę na dietę od następnego miesiąca, zmienię swoje życie od Nowego Roku.. Ciągle ustalamy sobie terminy, w których nie zawsze realizujemy to, co sobie postanowimy. Nie potrafimy wstać i zacząć w tym momencie, ponieważ czekamy na wyznaczony dzień lub godzinę. 

Sama do końca nie potrafię tego wytłumaczyć, ale jedno muszę powiedzieć. Jeśli bardzo czegoś pragniesz i chcesz dążyć do realizowania swoich postanowień, nie czekaj. Dni mijają bardzo szybko, czasami zastanawia mnie, gdzie uciekł mi cały tydzień, a przecież mało co zrobiłam. Później żałuję, bo przecież mogłam dla siebie zrobić więcej. Wymyślanie zbyt wielu różnych zajęć też nie jest dla nas dobre. Jeśli interesujesz się daną dziedziną, powinnaś przy niej zostać i cały czas szlifować swoje umiejętności. Za pół roku możesz się zdziwić, jak daleko już jesteś. Patrząc wstecz, czas, który  poświęcaliśmy na doskonalenie się nawet tą godzinę dziennie, nie odciśnie na naszych codziennych obowiązkach takiego piętna, a może nas zaprowadzić naprawdę daleko. Dlatego warto powalczyć o siebie. O to, co dla nas dobre. O ten czas, który kiedyś będziemy wspominać z uśmiechem na ustach, choć teraz jest dla nas ciężki i trudny. Jedyne o czym musisz pamiętać: nikt pewnych rzeczy za ciebie nie zrobi. Najlepiej patrzeć na to w ten sposób: 'robię to dla siebie, nie dla innych, to ja będę z tego zadowolona, nikt inny, dlatego sama mogę do tego dojść'. Cokolwiek was interesuje, cokolwiek chcecie poprawić w swoim charakterze, umyśle, ciele, umiejętnościach, jest tego warte. 

Nowy rok to świetny początek. Dla niektórych zupełnie nowy. Wykreślają poprzedni - to już jest przeszłość, by zacząć zupełnie od nowa. Dlatego warto oczyścić umysł, wyluzować i skupić się z przyjemnością nad tym, co chcecie w sobie wyszlifować, o co chcecie powalczyć, a może przyszłość przyniesie wam coś niezwykłego. W doskonaleniu siebie i realizowaniu własnych założeń nie można być pesymistą. Nie można zakładać, że coś nam nie wyjdzie. Musimy myśleć otwarcie, by małymi kroczkami iść do przodu. Zobaczycie, że prędzej czy później wasze marzenia się spełnią. Ale pamiętaj - musisz być cierpliwa. Jest to jedna z cech, która dzięki samodoskonaleniu się zostaje wypracowana jako dodatek - jest bonusem do naszych umiejętności. Zobaczycie, że wszystko siedzi u was w głowie, wystarczy tylko chcieć. 

Doceniaj siebie, kochaj siebie, walcz o siebie. Życie masz tylko jedno, jak chcesz, żeby wyglądało?


Copyright © 2016 pestki z arbuza , Blogger