17 stycznia

TOP 5 filmów, które warto zobaczyć

Przygotowałam dla was mój TOP 5 filmów, które warto zobaczyć jeszcze w tym miesiącu. Przyznam szczerze, że dla maniaka filmowego, nie jest łatwe wyselekcjonowanie kilku produkcji, które są warte uwagi. Na szczęście wybrałam te, które pojawiły się dosyć niedawno, inaczej musiałabym przygotować TOP 100 :D Jeżeli nie macie pomysłu, co zobaczyć tego wieczoru, zapoznajcie się z moimi propozycjami. 


1. Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie - włoska produkcja, fabuła opowiada o grupie przyjaciół, którzy spotykają się pewnego wieczoru na wspólnej kolacji. Każdy ma swoje życie i sekrety, którymi niechętnie chcą się podzielić. Wymyślają niewinną zabawę, w której każdy musi upublicznić swoje wiadomości, e-maile, rozmowy telefoniczne przez co zaczynają rodzić się między nimi konflikty. Wbrew pozorom fabuła może wydawać się dosyć prosta, lecz sama opowieść jest idealnym odzwierciedleniem tego, co dzieje się z dzisiejszym społeczeństwem. 


2. Deepwater Horizon - amerykański film katastroficzny. Oparta na faktach opowieść o załodze platformy wiertniczej "Deepwater Horizon". Pomimo braku zgody ze strony specjalistów, firma, która płaci za wydobycie ropy nalega, aby wiercono dalej, przez co doprowadza do katastrofy. Produkcja wstrząsnęła mną okropnie, zważywszy na to, że w Polsce stacje tej firmy są na każdym kroku. Niestety dla takich wielkich przedsiębiorców życie ludzkie nie ma żadnego znaczenia, liczą się tylko pieniądze..


3. Nie ma mowy..! - inaczej "Tumbledown", amerykańska komedia romantyczna, która nie jest i zarówno trochę jest przewidywalna, jeżeli mówimy o tym gatunku. Główną bohaterką jest Hanna, która straciła męża - muzyka i stara się napisać jego biografię. Niestety nie wychodzi jej to tak, jakby chciała, dlatego też zgadza się na pomoc pewnego pisarza z Nowego Jorku. Piękna, wciągająca i wzruszająca historia o utraconej miłości i uczuciach jakie towarzyszą śmierci. Wbrew pozorom nie zawsze wszystko jest takie, jak nam się wydaje.


4. Mr. Church - amerykański dramat, do którego nie byłam jakoś pozytywnie nastawiona. Jednak cała historia ma w sobie taki czar i melancholię, że nie można się od niej oderwać. Jednym z głównych bohaterów jest tytułowy Mr. Church, który zostaje zatrudniony w roli kucharza do domu Marie i jej córki Charlotte. Dziewczynka z początku nie jest do niego przekonana, ale z czasem staje się jej rodziną. Śmierć matki sprawia, że jest dla niej jedynym oparciem. 


5. Pitbull. Niebezpieczne kobiety - polski film sensacyjny, który opowiada historie kilku kobiet. Ich losy przeplatają się ze sobą, ponieważ są one powiązane ze światem przestępczym i policyjnym. Film wciąga i zaskakuje swoją historią. Decydując się na ten film, warto najpierw zobaczyć "Pitbull. Niebezpieczne porządki", aby zapoznać się nie tylko z bohaterami, ale i ich historią. A jeśli dalej nie jesteście przekonani, to Sebastian Fabiański, który wciela się w postać 'Cukra' na pewno was zachęci ;)

Koniecznie dajcie znać, czy wam się podobały i trafiłam choć trochę w wasz gust. Miłego seansu!

Wszystkie grafiki pochodzą z google.pl
Copyright © 2016 pestki z arbuza , Blogger