14 listopada

Fontanna di Trevi

Ciao tutti!
Jak u was po długim weekendzie? U mnie było wiele przemyśleń o czym napisać kolejny post, a nie chcę się skupiać tylko na jednym miejscu. Wszystko co robię, staram się doprowadzić do końca, dlatego dzisiaj mam dla was parę ładnych zdjęć i informacji dotyczących fontanny di Trevi przy Piazza di Trevi.

Prawie za każdym razem jak odwiedzam Rzym, wybieram się pod fontannę. Lubię do niej wracać i uważam, że robi takie wrażenie, że nie da sie jej ominąć w żaden sposób. Jedynym problemem mogą być turyści, których jest taka ilość, że ciężko zrobić zdjęcie. Jednak nigdy nie można się poddawać, ponieważ legenda głosi, że jeżeli wrzuci się monetę do di Trevi, to szybko wrócimy do włoskiej stolicy ;)


Piękna, barokowa fontanna jest warta waszej uwagi w trakcie wycieczki po Rzymie. Jej imponujące rozmiary (20 metrów szerokości i 26 metrów wysokości), lazurowa woda i wygląd robią piorunujące wrażenie. 


W centralnym punkcie stoi postać Neptuna, po jego obu stronach stoją dwa trytony mówiące o nastrojach morza (ciszy i sztormie). Ponadto zostały tam umieszczone cztery posągi symbolizujące cztery pory roku oraz kobiece postacie (alegorie zdrowia i obfitości). 


W wielu filmowych produkcjach szczególnie romantycznych, gdzie akcja dzieje się w Rzymie, możemy napotkać sceny przy fontannie. Jest to jeden z bardziej rozpoznawalnych punktów na mapie tego miasta. I od zawsze kojarzy się z miłością i romantyzmem. 


Warto odwiedzić fontannę wieczorem, gdy nie ma dużej ilości turystów i wysokiej temperatury. W bocznych uliczkach znajdziecie wiele sklepów z pamiątkami. 


Jedyne czego nie polecam, to jedzenia blisko placu, na którym jest di Trevi - ceny są kosmiczne. Sądzę, że oddalając się o kilka uliczek, dostaniecie to samo, a ceny będą dużo bardziej przystępne. Niestety raz popełniłam ten błąd, jedzenie było bardzo smaczne, ale rachunek zwalił z nóg ;)


Pamiętajcie, że w sezonie letnim ciężko jest chodzić ulicami Rzymu przy ponad 40 stopniowym upale, dlatego planujcie takie wycieczki na późniejszą porę dnia i zawsze noście ze sobą wodę!
Copyright © 2016 pestki z arbuza , Blogger